Model 1

Pierwszy model współpracy to jest podejście które nazywam „tanim pakietem”. Wygląda to zazwyczaj tak że Agencja Rekrutacyjna godzi się na bardzo niską opłatę licząc że w danym czasie akurat może „wpadnie” odpowiedni kandydat. Dzięki temu, Agencja, nic nie straci na podpisaniu takiej umowy a nawet może i zyska.
Dla Klienta kończy się to zazwyczaj tym że współpracuje z 5 Agencjami i z żadnej z nich nie jest zadowolony.
Jest to podejście które czasami ze zrozumiałych powodów stosują firmy które chcą zaistnieć na rynku lub firmy gdzie główną usługą nie jest rekrutacja stała.
 

Model 2

Inny sposób współpracy to Agencja rekrutacyjna która traktuje każde zlecone stanowisko jako odrębny projekt rekrutacyjny. Gdzie w momencie rozpoczęcia procesu, do każdego projektu rekrutacyjnego jest przypisany opiekun klienta, rekruter oraz researcherzy. 
Przy takim podejściu do współpracy, cały zespół ludzi po stronie Agencji pracuje aż do zamknięcia wszystkich stanowisk. 
Stawki zazwyczaj są nieco wyższe ale cena w perspektywie paru miesięcy jest de facto niższa ponieważ liczy się efekt naszej współpracy.
A jednym z wymiernych naszej współpracy to kandydaci którzy wnoszą wartość dodaną do działalności Klientów od pierwszego dnia swojej pracy, już nie mówiąc o niższych kosztach wdrożenia, szkolenia itd.
Dodatkowo kandydaci są traktowani poważnie, poprzez rzetelne procesy rekrutacyjne i odpowiednio poświęcony czas.
 

Model 3 

Trzecia forma współpracy to „wydłużenie” przez Klienta swojego działu HR lub przy jego braku zastąpienie działu HR. Tutaj zazwyczaj mówimy już częściowo o outsourcingu z umowami na parę lat do przodu.
 
Bardzo się cieszymy że z naszymi Klientami udało się nam osiągnąć współpracę na modelu opisanym w drugim i trzecim przypadku. Dziękujemy za zaufanie naszym obecnym Klientom i zapraszamy kolejne firmy zainteresowane efektywnym podejściem, do współpracy.
 
Zapraszam do kontaktu
Piotr Janicki
[email protected]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments