Zakończyliśmy naszą ankietę która przeprowadziliśmy w ciągu dwóch tygodni czerwca tego roku (2020) na portalu LinkedIn. W ankiecie wzięło udział 141 uczestników. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za pomoc!
Ankieta jest wstępem do większego badania które jest już gotowe i które chcemy przeprowadzić w najbliższym czasie. Szczegóły dotyczące nowego badania oraz samą ankietę znajdziesz poniżej.

Wyniki Badania

Jak widać najwięcej osób (użytkowników LinkedIn) w Polsce zdobywa swoją pracę poprzez ogłoszenia o pracę.

Na drugim miejscu co może nie jest zaskoczeniem dla osób, które posiadają profile na portalu LinkedIn, to praca dzięki ofercie otrzymanej od rekrutera. Ilość osób może natomiast zaskakiwać bo aż co trzecia osoba na LinkedIn zawdzięcza swoją pracę ofercie od rekrutera. Tu trzeba zaznaczyć że grupa zawodowa która najliczniej jest reprezentowana na portalu, to osoby z branży IT, co też na pewno ma swój wpływ na wyniki ankiety.

Na trzecim miejscu plasuje się praca dzięki znajomemu/znajomej i 11 % osób odpowiedziało że zawdzięcza swoją pracę bezpośredniej znajomości z pracodawcą.

Badanie naszego zachowania przy zmianie pracy

Aby bardziej dogłębnie zrozumieć nasze zachowanie przy zmianie pracy opracowaliśmy bardziej szczegółowa ankietę która pokaże dlaczego zmieniamy zatrudnienie w poszczególnej branży.

Będziemy (po raz kolejny) bardzo wdzięczni za wszystkie otrzymane odpowiedzi!

Prosimy poczekać na załadowanie się ankiety poniżej. Osoby która pragną otrzymać wynik badania na swoją skrzynkę mailową proszone są o wypełnienie nieobowiązkowego pola „adres mailowy” na końcu ankiety. W razie problemów z wyświetleniem się ankiety poniżej prosimy o kliknięcie na link do strony z ankietą – LINK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments